WYJAZD NA REMIS

W pierwszym meczu rundy wiosennej (rozegranej awansem) Lechia Tomaszów  musiała zadowolić się podziałem punktów z naszą GieKSą. W niedzielę (28 listopada) podopieczni trenera Przemysława Łapińskiego zremisowali na wyjeździe 0-0.

Początek  pojedynku był dość wyrównany. Zarówno jedna, jak i druga drużyna były mocno zmotywowane do osiągnięcia jak najlepszego wyniku. Groźnych akcji, tak po jednej, jak i drugiej stronie, nie brakowało . Już w 3 min. meczu po bardzo dobrym podaniu Arka Mroczkowskiego, Mariusz Bucio wychodzi sam na sam z bramkarzem gospodarzy, ale sędzia odgwizduje spalonego a dwie minuty później Szymon Łapiński wrzuca piłkę w pole karne Lechii ale piłka nie dochodzi do dobrze ustawionego Wojciecha Kuriaty (w ostatniej chwili obrońca Tomaszowa wybija piłkę na rzut rożny). Gospodarze na nasze akcie odpowiadają ładną akcją w 35 min., po ładnej główce napastnika Lechii – Maciej Woźniak staje na wysokości zadania.

Po zmianie stron przebieg meczu wiele się nie zmienił. Lechici dalej atakowali, a Mamry czyhały na kontry. W 53.minucie podopiecznym trenera Łapińskiego nie udało się zdobyć bramki mimo wzorowo przeprowadzonej kontry bo Mariusz Bucio trafia w poprzeczkę. Z upływem czasu gospodarzom bardzo się spieszyło do zdobycia bramki i tuż przed ostatnim gwizdkiem stworzyli dwie bardzo groźne sytuacje bramkowe, z których wyszliśmy obronną ręką.

Mimo problemów kadrowych potrafiliśmy wyjechać z Tomaszowa z punktem, co też świadczy, że na wyjazdach jesteśmy trudnym przeciwnikiem dla innych drużyn.

RKS LECHIA – GKS MAMRY 0-0

Mamr: Maciej Woźniak- Błażej Drężek, Adrian Kucharski, Wojciech Kuriata, Michał Świderski, Arkadiusz Mroczkowski, Paweł Adamiec (Rafał Raiński),Szymon Łapiński, Krystian Wiszniewski (Patryk Żak), Mariusz Bucio, Mariusz Rutkowski

Za tydzień Mamry jadą do Białegostoku aby rozegrać zaległe spotkanie rundy jesiennej z miejscową Jagiellonią II.