BANER
Mamry Giżycko

W sobotę ( 15 stycznia ) pierwszy mecz sparingowy w zimowym okresie przygotowawczym.

Podopieczni Przemysława Łapińskiego – drużyna seniorów GKS MAMRY rozegrała mecz kontrolny, który odbył się na boisku ze sztuczną nawierzchnią z I – ligową drużyną Stomilu Olsztyn. Ten sparing  będzie wprowadzeniem do wysiłku, który nasi seniorzy będą wykonywać w kolejnych tygodniach przygotowań do startu wiosennego w trzeciej lidze.  W meczu udział wzięło 25 zawodników w tym 8 testowanych, którzy w tym tygodniu dołączyli do treningów z pierwszą drużyną. Wynik tego spotkania nie był a może i był najważniejszy, bo pewnie zawodnicy testowani dołoży wszelkich starań aby je wygrać  i zaprezentować się przed sztabem trenerskim z jak najlepszej strony.  Dla sztabu trenerskiego chodziło o sprawdzenie nowych zawodników, którzy mogliby w rundzie wiosennej wzmocnić ekipę giżyckich Mamr. Stomil wygrał 2-0 a obie bramki padły w pierwszej połowie, chodź olsztynianie mieli okazję do podwyższenia wyniku w drugiej połowie ale nie wykorzystali rzutu karnego.

Trener Przemysław Łapiński tak podsumował mecz z Stomilem:

“Bardzo pożyteczna gra kontrolna. Po pierwszym tygodniu wprowadzającym zagraliśmy spotkanie  z I – ligowym zespołem. Testowaliśmy sporą grupę zawodników, którzy być może wzmocnią nasz zespół w kolejnej rundzie. Tydzień treningów w połączeniu z grą kontrolną, pozwoliła na podjęcie pierwszych decyzji personalnych. To dopiero początek przygotowań, więc planujemy jeszcze przyjrzeć się kilku zawodnikom. Na nazwiska i konkrety jest jeszcze za wcześnie. Odnośnie samego meczu, było to spotkanie nierówne. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była lepsza. Cieszę się, że mimo różnicy dwóch klas rozgrywkowych, nie przestraszyliśmy się przeciwnika i nie stanęliśmy w obronie całym zespołem tylko próbowaliśmy grać w piłkę i budować akcje ofensywne, czego efektem były okazje do zdobycia bramki. Naturalnym jest, że to Stomil był drużyną częściej operującą piłką i swoje groźne sytuacje też miał. Wiadomo, że w każdym meczu walczymy o zwycięstwo, ale teraz naszym priorytetem jest zbudowanie silniejszego zespołu niż jesienią. Wyniki gier kontrolnych schodzą póki co na drugi plan. Pracujemy dalej.”

OKS STOMIL – GKS MAMRY 0-2 (0-2)

MAMRY I : Sobieski Michał- Świderski Michał, Kucharski Adrian, zawodnik testowany, Drężek Błażej, zawodnik testowany, Mroczkowski Arkadiusz, zawodnik testowany ,Łapiński Szymon, zawodnik testowany, zawodnik testowany.

MAMRY II: Woźniak Maciej – zawodnik testowany, Drażba Paweł, zawodnik testowany, Raiński Rafał ( Żak Patryk), Bucio Mariusz, zawodnik testowany, Rutkowski Mariusz (Sadocha Krystian), zawodnik testowany, zawodnik testowany, Wiszniewski Krystian

Za tydzień następny mecz kontrolny a przeciwnikiem będzie czwarto ligowa drużyna podlaskiej ligi – ŁKS Łomża.