BANER
Mamry Giżycko

DWIE ROŻNE POŁOWY I ZWYCIĘSTWO

W środę  szósty sparing tej zimy rozegrali piłkarze giżyckich MAMR. Po wygranej z MKS-em Mragowia i tym razem przyszło zwycięstwo z innym czwartoligowcem – GKS-em Gedania. Po tym sparingu, Mamrowcy kilka znaków zapytania jednak jeszcze mają.

Giżyczanie wygrali (3:2) ale wynik ten w pewien sposób nie oddaje nastrojów po tym meczu w naszym obozie. Goście od początku meczu zaczęli  dyktowali swoje warunki, już w 2 min. nie wykorzystali tz. „100” ale to GieKSa wyszła na prowadzenie, bo już w 5. min. ładnym uderzenie z szesnastego  metra popisał Szymon Łapiński. I to tyle na co było stać naszych zawodników w pierwszej połowie. Od 18 min. pierwszej połowy zawodnicy Gedanii przez 10 min. mieli sześć dogodnych sytuacji bramkowych (z których wykorzystali tylko jedną w 24. min.) ale na wysokości zadania stanął nasz bramkarz – Michał Sobieski (miał swój dzień) i bronił rewelacyjnie  z dużym szczęściem. Jednak tego szczęścia zabrakło w  41. min. i goście zakończyli pierwszą połowę zwycięstwem (2-1).

Po pierwszej połowie Mamry przegrywały, jednak w drugiej zagrali zdecydowanie lepiej i za sprawą zawodnika testowanego odrobili straty a dzięki Szymonowi Łapińskiemu zapewnili sobie zwycięstwo, ale nie była to optymalna gra  zawodników z nad Niegocina. W wielu aspektach jest wiele do poprawy. Mamy jeszcze ponad trzy tygodnie do ligi i na pewno będzie to czas na poprawę gry naszych zawodników.

Szkoleniowiec Mamr – Przemysław Łapiński dał pograć wszystkim zawodnikom, którymi dysponował w dniu sparingu oraz dwóm zawodnikom testowanym. W meczu nie mogli zagrać : Błażej Drężek, Mateusz Skonieczka, Adrian Kucharski, Maciej Woźniak, Krystian Sadocha – kontuzje, Wojciech Kuriata – sprawy służbowe.

 

GKS MAMRY – GKS GEDANIA 3-2 (1-2)

5 min. Szymon ŁAPIŃSKI 1-0

24 min. bramka gości 1-1

41 min. bramka gości 1-2

63 min. zawodnik testowany 2-2

67 min. Szymon Łapiński (stały fragment) 3-2

MAMRY skład wyjściowy: Michał SOBIESKI – Łukasz BROŹ, Michał ŚWIDERSKI (Patryk ŻAK), Owen EDOSOMWAN, Rafał RAIŃSKI, Arkadiusz MROCZKOWSKI, Szymon ŁAPIŃSKI, Mariusz RUTKOWSKI (testowany zawodnik), Kevin N’CHO (Mariusz BUCIO), Fabio CO (Paweł DRAŻBA), Krystian WISZNIEWSKI (testowany zawodnik).

W sobotę MAMRY mają zagrać kolejny sparing, tym razem rywalem będzie trzecioligowiec naszej grupy – ZNICZ Biała Piska. Sobotni mecz to będzie przedostatni sparing GieKSy (bo mecz z MKS-em Ełk jest odwołany!!!!!), początek tego meczu o godzinie 13.00.