Oczy kibiców Mamr w sobotę zwrócone będą na Jeziorany, bo to właśnie tam nasza „GieKSa” stoczy kolejną bitwę o czwartoligowe punkty. Rywalem podopiecznych Marka Radzewicza będzie 14. w tabeli DKS Dobre Miasto, z którym nasz zespół ma pewne rachunki do wyrównania.

Pierwsza w tym sezonie konfrontacja obu ekip miała miejsce we wrześniu minionego roku. Mamry – wówczas lider forBET IV Ligi z kompletem czterech zwycięstw i imponującym bilansem bramkowym 13:3 – były zdecydowanym faworytem w starciu z zajmującym wówczas 12. pozycję DKS (4 pkt). Nic zatem dziwnego, że przed meczem kibice zastanawiali się, nie czy, ale ile wygra spadkowicz z trzeciej ligi. A jak było? – chyba wszyscy doskonale pamiętamy. DKS nieoczekiwanie wygrał 4:3 i była to jedna z zaledwie trzech wygranych piłkarzy z Dobrego Miasta w pierwszej części sezonu, a zarazem pierwsza z pięciu porażek zespołu znad Niegocina, zwiastująca – jak się okazało – nadchodzący kryzys GKS.

W rundzie rewanżowej sobotni rywal Mamr punktował dotychczas tylko raz, ale za to „za trzy”. Ekipa trenera Macieja Szostka mocno „weszła w wiosnę”, niespodziewanie gromiąc wyżej notowany Znicz Biała Piska 4:0. Entuzjazm dobromiejskich piłkarzy i kibiców opadł jednak już tydzień później po 0:5 z Romintą Gołdap. W kolejnych starciach z liderującym GKS Wikielec oraz Olimpią II Elbląg DKS stracił tylko po jednym golu, ale że sam nie strzelił żadnego, z kompletów punktów znów cieszyli się obaj przeciwnicy. Z Wielką Sobotą sympatycy DKS wiążą nadzieje na wielkie przełamanie zespołu „gospodarzy”, którzy z powodu remontu swojego stadionu po raz trzeci „u siebie” zagrają poza Dobrym Miastem – tym razem w Jezioranach (wcześniej w Mrągowie i Wikielcu). Po 19. kolejce rywal Mamr plasuje się na 14. miejscu z dorobkiem 15 punktów (bramki 30:42), natomiast nasz zespół zajmuje 5. pozycję (32 pkt, gole 38:30). Pierwszy gwizdek w przedświątecznej potyczce rozlegnie się o godz. 13.00.

Poprzedni artykułZ MYŚLĄ O KIBICACH
Następny artykułZ JEZIORAN „NA TARCZY”