Strona główna Aktualności ODRABIAMY ZALEGŁOŚCI

ODRABIAMY ZALEGŁOŚCI

232
0

Dwa wyjazdowe starcia czekają w tym tygodniu podopiecznych trenera Marka Radzewicza. Już w środę (19 kwietnia) nasza „GieKSa” jedzie do Lubawy na mecz z Motorem, a w weekend piłkarze znad Niegocina wybierają się do Lidzbarka Warmińskiego.

Na razie skupiamy się jednak na odrabianiu ligowych zaległości, czyli na środowej potyczce w Lubawie. Jak zapewne Państwo pamiętają, mecz Motor – Mamry miał się odbyć  11 marca, jednakże inaugurację rundy wiosennej trzeba było przełożyć ze względu na powrót zimy. Na środę synoptycy nie przewidują opadów śniegu ani innych pogodowych sensacji, jest więc duża szansa na to, że kolejne zmiany w terminarzu nie będą konieczne.

Motor Lubawa plasuje się obecnie na 12. pozycji w tabeli z dorobkiem 22 punktów i bilansem bramkowym 33:43 (Mamry – 5. miejsce, 35 pkt, 42:32). Co ciekawe najbliższy rywal GKS w tym sezonie znacznie lepiej niż na własnym podwórku spisuje się na wyjazdach. „W gościach” podopieczni trenera Krzysztofa Malinowskiego zdobyli bowiem aż 15 „oczek”, m.in. całkiem niedawno wygrywając w Iławie z  Jeziorakiem  4:1, a jesienią „urywając” 2 punkty Zniczowi Biała Piska. Trudno natomiast powiedzieć, że atutem Motoru jest własne boisko, bo u siebie „Motorek”  tylko jedno domowe spotkanie zakończył z kompletem punktów. Było to dawno temu, bo 13 sierpnia ubiegłego roku, czyli w 2. kolejce. Od wygranej 2:1 z Olimpią Olsztynek lubawianie zanotowali u siebie cztery remisy i tyle samo porażek.

Najbliższy mecz będzie 17. ligowym starciem Motoru z Mamrami. Oba zespoły wygrały dotychczas po 7 meczów, zanotowano także 2 podziały punktów (oba w Giżycku). Nasza „GieKSa” w Lubawie triumfowała tylko dwa razy (po 1:0), przegrała zaś sześciokrotnie (dwa razy po 0:1 oraz 0:3, 1:4, 0:4 i 0:6). Na inaugurację bieżącego sezonu Mamry przed własną publicznością wysoko pokonały Motor 4:1 po trafieniach Błażeja Drężka, Mariusza Bucia oraz braci Jacka i Mariusza Rutkowskich.

Środowe spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00, a jego wynik będzie można śledzić na naszym facebookowym profilu.