Strona główna Aktualności Z POLONIĄ BEZ PUNKTÓW

Z POLONIĄ BEZ PUNKTÓW

248
0

Z piątego na drugie, z drugiego na piąte – wiosenna forma piłkarzy Mamr przypomina sinusoidę. W sobotę nasza „GieKSa” znów nie zapunktowała na wyjeździe. Z Lidzbarka Warmińskiego, czyli piłkarskiej twierdzy niezdobytej od listopada 2020 roku, giżycczanie wrócili z bagażem pięciu goli.

Starcie z Polonią – podobnie jak nasz zespół aspirującą do miejsca na ligowym podium – było trzecim meczem rozegranym przez podopiecznych Marka Radzewicza w ciągu tygodnia, a wysoka porażka 2:5 (0:2) była wypadkową zmęczenia piłkarzy i trwających od pewnego czasu dużych problemów kadrowych (kontuzje, kartki). W tej sytuacji szkoleniowiec Mamr w każdym spotkaniu odważnie sięga po naszą zdolną młodzież. W wyjściowej jedenastce na sobotni mecz znalazło się tym razem dwóch 16-latków: Błażej Typa i Daniel Radzewicz, po przerwie na murawie pojawił się ich rówieśnik Dominik Romanowski (zmienił Typę), a mecz z ławki obejrzeli trzej kolejni nastolatkowie: Jakub Fiedziukiewicz, Natan Chodań i Tymon Osmolik.

– Przegraliśmy 2:5, ale moim zdaniem wynik nie do końca odzwierciedla to, co działo się na boisku – mówi trener Marek Radzewicz. – Mój zespół po raz kolejny „grał w piłkę”, przy wynikach 1:3 i 2:4 mieliśmy świetne okazje na gole kontaktowe, ale znowu zawiodła skuteczność.  Poza tym nie wszyscy zawodnicy zagrali na poziomie, do jakich przyzwyczaili nas w ostatnich meczach, na co wpływ miało zapewne zmęczenie dwoma ostatnimi meczami, które rozegraliśmy w sobotę i środę. Mimo wszystko w  mojej ocenie przegraliśmy zbyt wysoko.

Z kronikarskiego obowiązku odnotujmy, iż gole dla przyjezdnych zdobyli: wprowadzony w drugiej połowie Damian Mazurowski w 70. minucie i Paweł Drażba na sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry (po wspaniałej asyście Dominika Romanowskiego). To już 12. gol „Szkodnika” w tym sezonie.  Po przegranej w Lidzbarku Warmińskim „GieKSa” ponownie spadła na 5. miejsce w tabeli (38 pkt) – do lidera z Wikielca tracimy już 14 „oczek”, ale do zajmujących 2. i 3.miejsce Mrągowii Mrągowo i sobotniego pogromcy zaledwie 3. Walka o czwartoligowe podium dopiero  zaczyna nabierać rumieńców. Kolejnym rywalem Mamr będzie biskupiecka Tęcza (wielki rewanż za jesienne 2:5 w Biskupcu), plasująca się na 10. miejscu z dorobkiem 32 punktów. Mecz odbędzie się 29 kwietnia (sobota) o godz. 15.00. Wstęp wolny.

W MECZU Z POLONIĄ ZAGRALI: Patryk Kleczkowski, Wojciech Kuriata, Krystian Wiszniewski, Błażej Typa (Dominik Romanowski), Jacek Rutkowski, Mariusz Rutkowski, Arkadiusz Mroczkowski, Dmitri Baiduk, Krystian Sadocha (Damian Mazurowski), Paweł Drażba, Daniel Radzewicz.

 

Fot. Marian Zuchowski (e-lubawa.pl)