Strona główna Aktualności DUBLERZY – „KILLERZY”

DUBLERZY – „KILLERZY”

301
0

Takich rezerwowych chciałaby mieć każda drużyna. Michał Świderski i Paweł Drażba sobotni mecz ze Zniczem Biała Piska rozpoczęli na ławce, a po wejściu na murawę „zrobili swoje”, zapewniając Mamrom cenne, czternaste w tym sezonie zwycięstwo 3:1.

Na pierwszego gola kibice na stadionie w Białej Piskiej czekali do 55. minuty. Zdobyli go gospodarze, a konkretnie wprowadzony kilkanaście sekund wcześniej Bartosz Giełażyn, który powoli wraca do gry po ponadpółrocznej przerwie spowodowanej kontuzją łydki. 28-letni napastnik sfinalizował stały fragment gry Znicza, pokonując Patryka Kleczkowskiego z najbliższej odległości. Stracona bramka podziałała na „GieKSę” jak płachta na byka. Na odpowiedź podopiecznych Marka Radzewicza, od początku prezentujących dużo ładniejszy dla oka i dojrzalszy futbol niż rywale (brakowało tylko wykończenia), czekaliśmy zaledwie cztery minuty. Na listę strzelców wpisał się Michał Świderski, boisko w Białej Piskiej znający jak własną kieszeń – jest wszakże wychowankiem Znicza, w którym grał przez kilka sezonów (zarówno jako junior, jak i senior). Kwadrans później na świetlnej tablicy po stronie gości pojawiła się dwójka, a bardzo aktywny tego dnia „Świder” cieszył się ze swojego drugiego w sobotę i czwartego w bieżących rozgrywkach trafienia. W końcówce Mamry kontrolowały wydarzenia na boisku i były bliskie podwyższenia prowadzenia (m.in. Mariusz Rutkowski „ostemplował” poprzeczkę), przysłowiową kropkę nad „i” stawiając w doliczonym czasie gry. W ostatniej akcji meczu klasę pokazał wprowadzony kilka minut wcześniej Paweł Drażba, który niczym wytrawny alpejczyk między slalomowymi tyczkami „zatańczył” między defensorami gospodarzy, po czym z zimną krwią wpakował futbolówkę do bramki strzeżonej przez Dominika Kąkolewskiego. To już 14. gol „Szkodnika” w tym sezonie forBET IV Ligi.

ZE ZNICZEM WYGRALI: Patryk Kleczkowski, Jacek Rutkowski, Błażej Drężek (Paweł Dymiński), Daniel Wasilewski, Wojciech Kuriata, Mariusz Rutkowski, Damian Mazurowski (Michał Świderski), Arkadiusz Mroczkowski (Paweł Drażba), Dmitri Baiduk, Krystian Wiszniewski, Krystian Sadocha (Tymon Osmolik)

Kolejnym rywalem Mamr, które utrzymały 4. miejsce w tabeli (44 pkt), będzie Rominta Gołdap (10. lokata, 33 pkt). Na to starcie zapraszamy 13 maja (godz. 14.00) na stadion przy ul. Moniuszki. Wstęp  – oczywiście – bezpłatny.