Strona główna Aktualności LIDER POKAZAŁ MOC

LIDER POKAZAŁ MOC

345
0

Na cztery kolejki przed końcem rozgrywek forBET IV Ligi GKS Wikielec zapewnił sobie tytuł mistrzowski, a tym samym powrót po jednym sezonie na szczebel centralny. Kropkę nad „i” niekwestionowany lider tabeli postawił w sobotę, gromiąc – niestety – nasze Mamry aż 6:1. Gratulujemy rywalom sukcesu i życzymy powodzenia w trzeciej lidze!

Właściwie wynik tego starcia mógłby posłużyć za cały komentarz. W sobotnie popołudnie na stadionie w Wikielcu nie było emocji , jakich powinna dostarczyć konfrontacja pierwszej z czwartą drużyną tabeli. Mecz był w miarę wyrównany jedynie do 25. minuty, czyli do strzelenia pierwszego gola przez gospodarzy. Potem wszystko się posypało albo jak kto woli: maszyna lidera zaczęła pracować na właściwych, bardzo wysokich obrotach. Wikielczanie do przerwy zaaplikowali przyjezdnym jeszcze dwa gole (29. i 41. minuta), tuż po wznowieniu gry podwyższyli na 4:0 i widmo najwyższej od lat ligowej porażki zaczęło zaglądać naszej „GieKSie” w oczy. Nadzieje na chwilę przywrócił Arkadiusz Mroczkowski, zdobywając gola dla giżycczan w 54. minucie, ale było to – jak się wkrótce okazało – wszystko, na co tego dnia ze strony swoich ulubieńców mogli liczyć kibice Mamr. Natomiast świetnie dysponowani gospodarze jeszcze dwukrotnie pokonali Patryka Kleczkowskiego (63. i 72. minuta), pieczętując w pełni zasłużony awans do trzeciej ligi efektownym zwycięstwem 6:1. Ze statystycznych ciekawostek warto odnotować pojawienie się na murawie w 75. minucie Jakuba Fiedziukiewicza. 18-letni bramkarz „GieKSy” zaliczył w ten sposób czwartoligowy „chrzest bojowy”. Cały mecz w Wikielcu rozegrał 16-letni Dominik Romanowski, a w drugiej połowie na boisku zameldował się jego rówieśnik Dawid Dziadosz i o rok starszy Tymon Osmolik.

Z GKS WIKIELEC ZAGRALI: Patryk Kleczkowski (Jakub Fiedziukiewicz), Wojciech Kuriata, Krystian Wiszniewski, Błażej Drężek (Jacek Rutkowski), Dominik Romanowski, Arkadiusz Mroczkowski, Dmitri Baiduk (Michał Świderski), Mariusz Rutkowski, Paweł Drażba (Dawid Dziadosz), Krystian Sadocha (Tymon Osmolik), Paweł Dymiński.

Przegrana ze świeżo upieczonym trzecioligowcem – przy jednoczesnym wyjazdowym zwycięstwie Mrągowii Mrągowo nad DKS Dobre Miasto 4:1 – zepchnęła nasz zespół na 5. miejsce w tabeli. Kolejnym rywalem podopiecznych Marka Radzewicza (ponownie mecz wyjazdowy) będą rezerwy elbląskiej Olimpii.