Strona główna Aktualności GODNIE ZASTĄPIĆ NIEOBECNYCH

GODNIE ZASTĄPIĆ NIEOBECNYCH

337
0

Po dwóch z rzędu bolesnych porażkach czwartoligowi piłkarze Mamr wyruszą w niedzielę do Elbląga szukać punktów „na przełamanie”. Poszukiwania na pewno nie będą łatwe i to nie tylko ze względu na nieobliczalnego przeciwnika (rezerwy drugoligowej Olimpii), z którym jesienią – przypomnijmy – po raz pierwszy w historii przegraliśmy u siebie 0:2.

Arkadiusz Mroczkowski, Mariusz Rutkowski, Michał Świderski i Paweł Drażba to od lat kluczowi gracze „GieKSy”, w ogromnej mierze decydujący o poziomie gry naszej drużyny. Niestety, w niedzielę żadnego z nich na elbląskiej murawie nie zobaczymy – „Mroczek” i „Rutek” pauzują za kartki, „Świder” zmaga się z kontuzją, a popularny „Szkodnik” – nasza główna „strzelba” w tym sezonie – w ten weekend będzie strzelał, ale… na poligonie. Trener Marek Radzewicz ma zatem spory ból głowy, bo zastąpienie nieobecnych i jednoczesne utrzymanie jakości nie będzie łatwe. A z drugiej strony otwiera się ogromna szansa przed potencjalnymi dublerami. Historia futbolu zna przecież liczne przypadki piłkarzy wchodzących z ławki, którzy jednym meczem otwierali sobie autostrady do wielkich karier…

Niedzielny mecz będzie dziewiątą potyczką Mamr z rezerwami Olimpii. Dotychczasowe wyniki są niemal bliźniacze –  wygrywaliśmy trzykrotnie (2:1 i 4:1 na wyjeździe oraz 5:0 u siebie), przegrywaliśmy także trzykrotnie (1:4 i 0:5 w Elblągu oraz ostatnio 0:2 przed własną publicznością), a dwa spotkania zakończyły się remisami (0:0 i 3:3). Jak będzie teraz? „GieKSę” czeka naprawdę niełatwe zadanie, mimo iż gra z zespołem niżej od niej notowanym w tabeli. Istnieje bowiem prawdopodobieństwo graniczące z pewnością, że trener rywali będzie miał w tym meczu do dyspozycji kilku zawodników z pierwszego składu. Drugoligowcy swój ligowy bój rozgrywają bowiem dzień wcześniej u siebie i w takich sytuacjach bardzo często paru graczy z „jedynki” (tych, którzy nie grali lub zagrali krótko) zasila drużynę rezerw.

Po 26 kolejkach Olimpia II z 37 punktami na koncie zajmuje 9. miejsce w tabeli (Mamry są piąte z dorobkiem o 7 „oczek” większym). Pierwszy gwizdek w Elblągu o godz. 17.00. Walczyć, „GieKSa”, walczyć!!!!