Na trzy kolejki przed końcem sezonu forBET IV Liga przypomina równanie z wieloma niewiadomymi i jedną wiadomą. Tą ostatnią jest mistrz, którym już wcześniej koronował się GKS Wikielec. Nie znamy jeszcze obsady pozostałych dwóch miejsc na „pudle” oraz nieszczęśników, którzy po letniej przerwie rozpoczną zmagania o punkty w klasie okręgowej.

Z forBET IV Ligi do III ligi awansuje jedna drużyna (wspomniany GKS Wikielec). Pozostałe teamy „z czuba” (w tym nasza „GieKSa”) walczą o srebrne i brązowe medale oraz nagrody rzeczowe od firmy R-GOL – partnera technicznego Warmińsko – Mazurskiego Związku Piłki Nożnej, który przygotował vouchery o wartości 3000 zł (dla mistrza), 2000 zł (dla wicemistrza) i 1000 zł (za zajęcie 3. miejsca). Ile drużyn po tym sezonie spadnie do okręgówki? Ano tyle, żeby po awansach mistrzów klas okręgowych (+2 drużyny – wczoraj zwycięstwem 5:0 nad MKS Korsze powrót do wojewódzkiej elity przypieczętował ełcki Mazur), awansie mistrza forBET IV Ligi do III ligi (-1 drużyna), dołączeniu drużyny rezerw Stomilu Olsztyn (+1 drużyna) oraz ewentualnych spadkach drużyn z naszego województwa z III ligi (+0 drużyn, +1 drużyna lub +2 drużyny), czwarta liga w sezonie 2023/2024 liczyła ponownie 16 drużyn.

A zatem:

* 0 drużyn spadających z III ligi – z IV ligi spadną 2 drużyny (15. i 16. miejsce), kolejne 2 (13.  i 14. miejsce) zagrają w barażach z wicemistrzami klas okręgowych
* 1 drużyna spadająca z III ligi (Concordia Elbląg lub Sokół Ostróda) – z IV ligi spadną 3 drużyny (14, 15. i 16. miejsce), kolejne 2 (12. i 13. miejsce) zagrają w barażach z wicemistrzami klas okręgowych
* 2 drużyny spadające z III ligi (Concordia i Sokół) – z IV ligi spadną 4 drużyny (13., 14. 15. i 16. miejsce), kolejne 2 (11. i 12. miejsce) zagrają w barażach z wicemistrzami klas okręgowych.

(na podstawie informacji Warmińsko – Mazurskiego Związku Piłki Nożnej)

 

Poprzedni artykułCZEKAMY NA TRZY PUNKTY!
Następny artykułZ IŁOWA „Z TARCZĄ”!