Strona główna Aktualności Z IŁOWA „Z TARCZĄ”!

Z IŁOWA „Z TARCZĄ”!

291
0

Dobra gra gości, pięć zdobytych goli i kolejne trzy punkty na koncie – tak w telegraficznym skrócie można opisać wydarzenia sobotniego popołudnia na stadionie w Iłowie. Miejscowa Polonia, ciągle niepewna czwartoligowego bytu, po raz drugi w tym sezonie uległa Mamrom Giżycko, które nadal liczą się w walce o najniższy stopień „pudła”.

Z Iłowa Mamry wywożą nie tylko komplet „oczek” po wygranej 5:2, ale i ciepłe wspomnienia związane z miłym przyjęciem przez sztab i sympatyków Polonii. „Rzadko, nawet w wyższych klasach, spotyka się tak kulturalnych i  do końca dopingujących swój zespół kibiców” – komplementował iłowską publiczność prezes Mamr Tomasz Kubkowski, który w sobotę wybrał się z naszą drużyną w kilkusetkilometrową podróż. Nie wiemy, na ile obecność „szefa” zmobilizowała graczy „GieKSy”, w każdym razie po serii trzech meczów bez zwycięstwa nastąpiło przełamanie i to w bardzo dobrym stylu. Do przerwy Arkadiusz Mroczkowski i Damian Mazurowski, w drugiej połowie Krystian Wiszniewski, Michał Świderski i Paweł Dymiński wpisali się do protokołu w rubryce „strzelcy bramek”, dając mnóstwo radości giżyckim sympatykom „kopanej” wyczekującym na pomyślne wieści z dalekiego Iłowa. Warto wspomnieć, że przy golach „Mroczka” i „Świdra” asystował 16-letni Dominik Romanowski, coraz pewniej czujący się w seniorskim futbolu. Kolejne cenne minuty od trenera Marka Radzewicza otrzymali dziś także inni zdolni nastolatkowie: Błażej Typa, Dawid Dziadosz i Tymon Osmolik. Niezmiernie cieszy fakt, że nasza młodzież „nie pęka i daje radę”, gdy zachodzi konieczność zastąpienia doświadczonych kolegów (dziś zabrakło m.in. Błażeja Drężka, Wojciecha Kuriaty, Dmitriego Baiduka, Pawła Aleksandrowicza  i Krystiana Sadochy).

Z POLONIĄ WYGRALI: Patryk Kleczkowski, Jacek Rutkowski, Daniel Wasilewski, Krystian Wiszniewski, Michał Świderski (Dawid Dziadosz), Dominik Romanowski, Damian Mazurowski (Tymon Osmolik, Błażej Typa), Mariusz Rutkowski, Arkadiusz Mroczkowski (Kornel Typa), Paweł Drażba, Paweł Dymiński.

Po sobotniej wygranej Mamry (48 pkt) przesunęły się na 5. miejsce w tabeli. Strata do trzeciego w stawce Jezioraka Iława i czwartej Mrągowii Mrągowo wynosi zaledwie 3 punkty, walka o najniższy stopień czwartoligowego podium zapowiada się więc pasjonująco. Za tydzień (10 czerwca) ostatni w tym sezonie wyjazd „GieKSy” – tym razem do Olsztynka na mecz z niepokonaną w ostatnich trzech kolejkach Olimpią, walczącą o pozostanie w warmińsko – mazurskiej elicie. A 17 czerwca zapraszamy na stadion przy ul. Moniuszki i pożegnanie sezonu w starciu z Pisą Barczewo, dziś rozgromioną przez lidera GKS Wikielec 12:0.