Strona główna Aktualności WYGRAĆ I… CZEKAĆ!

WYGRAĆ I… CZEKAĆ!

596
0

Znamy już mistrza i wicemistrza forBET IV Ligi oraz jednego spadkowicza. A na którym miejscu Mamry zakończą sezon 2022/2023? Przed ostatnią kolejką opcje są trzy, w tym ta dla nas najlepsza, czyli najniższy stopień czwartoligowego  „pudła”. Cały szkopuł w tym, że brązowego medalu nie gwarantuje nam nawet sobotnie zwycięstwo z Pisą Barczewo, bo póki co w walce o podium karty rozdaje Jeziorak Iława.

Drużyna z Iławy zajmuje obecnie trzecią pozycję z dorobkiem 52 punktów, o 1 „oczko” wyprzedzając Mamry i Mrągowię Mrągowo. Teoretycznie Jeziorak jest więc w najlepszej sytuacji, bo jeśli wygra ostatni mecz, to bez względu na wyniki giżycczan i mrągowian obroni medalową lokatę. Tyle tylko, że o zwycięstwo może nie być łatwo. Rywalem iławskiej ekipy w finałowej serii będzie bowiem świeżo upieczony trzecioligowiec GKS Wikielec . Mecz odbędzie się na stadionie mistrza  forBET IV Ligi i to jest kolejna kiepska wiadomość dla piłkarzy oraz sympatyków Jezioraka. GKS Wikielec w tym sezonie wygrał u siebie wszystkie mecze (14!) i pewnie będzie chciał zachować czyste konto do końca. Czy zespół z Iławy popsuje mistrzowską fetę? Oczywiście nie odbieramy mu nadziei, wszak pierwszy gwizdek jeszcze nie zabrzmiał, a na murawie nie takie cuda już się zdarzały. W każdym razie będzie ciekawie, a w wieści z Wikielca z uwagą wsłuchiwać się będą kibice Mamr i Mrągowii. Ta ostatnia zagra w Białej Piskiej z siódmym w stawce, ale mającym szansę na szóste miejsce Zniczem, natomiast nasz zespół podejmie walczącą o utrzymanie Pisę Barczewo (14. miejsce). Co musi się stać, aby „GieKSa” zakończyła sezon z brązowym medalem? Przede wszystkim musi wygrać, a potem cierpliwie czekać na dobre informacje z Wikielca. Przedstawiamy możliwe scenariusze, za punkt wyjścia obierając starcie na boisku lidera.

  1. JEZIORAK WYGRYWA W WIKIELCU. Nie ma tematu, wszystkie spekulacje i dywagacje można schować do kieszeni. Z brązowych medali cieszy się Iława.
  2. JEZIORAK REMISUJE W WIKIELCU. Mamry muszą wygrać z Pisą, dzięki czemu wyprzedzimy iławian i zapewnimy sobie brąz bez oglądania się na Mrągowię. Potencjalny remis „GieKSy” – przy potencjalnym zwycięstwie Mrągowii w Białej Piskiej – zepchnie nasz zespół na piąte miejsce. A mrągowianom da upragniony krążek.
  3. JEZIORAK PRZEGRYWA W WIKIELCU. Teoretycznie: wystarczy nam remis z Pisą, praktycznie: lepiej wygrać z barczewianami. Zdobywając 1 punkt zrównujemy się z Jeziorakiem i wyprzedzamy go w tzw. małej tabeli, ale pamiętajmy, że gdzie dwóch się bije… Jeśli Znicz przegra z Mrągowią, medale pojadą nad Czos.

NA MECZ MAMRY – PISA BARCZEWO ZAPRASZAMY 17 CZERWCA (GODZ. 17.00) NA STADION MOSiR. WSTĘP WOLNY!