Strona główna Aktualności MEDAL JEST NASZ!

MEDAL JEST NASZ!

844
0

Mamy brąz! Rzutem na taśmę Mamry wyprzedziły Jeziorak Iława, uzupełniając skład medalistów forBET IV Ligi w sezonie 2022/2023. W ostatnim spotkaniu podopieczni Marka Radzewicza pokonali 4:1 Pisę Barczewo, która wraz z Huraganem Morąg i Olimpią Olsztynek (a być może jeszcze dwa zespoły dołączą do tego towarzystwa) opuszcza czwartoligowe szeregi.

Mimo braku kilku zawodników (Dmitri Baiduk, Krystian Wiszniewski, Dominik Romanowski, Michał Świderski) co w tym sezonie było normą niemal w każdej kolejce, Mamry nie zawiodły, odnosząc kolejne przekonujące zwycięstwo. W pierwszej połowie najjaśniej świeciła gwiazda Pawła Drażby, który skompletował klasycznego hat-tricka, dwukrotnie pokonując bramkarza Pisy z rzutów karnych i raz z akcji. Goście nieco lepiej weszli w drugą połowę, stworzyli nawet kilka sytuacji pod bramką „GieKSy”, a w 53. minucie udało się im nawet pokonać Patryka Kleczkowskiego (to był świetny występ „Kafla”), ale z nadziei obdarł ich Paweł Dymiński, ustalając wynik meczu w 59. minucie i robiąc sobie przy okazji lekko spóźniony urodzinowy prezent. Po ostatnim gwizdku piłkarze i grupa kibiców Mamr przez chwilę oczekiwali na wieści ze stadionu w Wikielcu, gdzie miejscowy GKS grał z Jeziorakiem Iława. Gospodarze zrobili to, czego oczekiwało od nich piłkarskie Giżycko – wygrali 2:1, co przy zwycięstwie naszej drużyny zapewniało jej trzecie miejsce w lidze. Giżycczanie więc odebrali brązowe medale, a także voucher na 1000 zł – nagrodę na zajęcie 3. miejsca w rozgrywkach od firmy R-GOL, partnera Warmińsko – Mazurskiego Związku Piłki Nożnej.

Z PISĄ WYGRALI: Patryk Kleczkowski, Wojciech Kuriata (Błażej Typa), Adrian Kucharski, Błażej Drężek (Kornel Typa), Daniel Wasilewski, Jacek Rutkowski (Mateusz Duda), Mariusz Rutkowski, Arkadiusz Mroczkowski, Damian Mazurowski (Krystian Sadocha), Paweł Drażba (Paweł Aleksandrowicz), Paweł Dymiński.

Spotkanie z Pisą było ostatnim meczem w Mamrach dla Wojciecha Kuriaty, który reprezentował nasz klub w 49. meczach. Dziękujemy za te dwa lata i powodzenia, „Kuri” !