Strona główna Aktualności MAMY TRZECIĄ RUNDĘ!

MAMY TRZECIĄ RUNDĘ!

276
0

Historia lubi się powtarzać, czego dowodem wczorajszy mecz w Orzyszu. Ponad dwa lata temu tamtejsze Śniardwy uległy Mamrom Giżycko 0:5 w czwartej rundzie Wojewódzkiego Pucharu Polski. Identycznym rezultatem zakończyło się środowe starcie obu ekip w drugiej rundzie WPP.

Zarówno Śniardwy, jak i Mamry przystąpiły do gry bez kilku kluczowych graczy. Gospodarzy nie mogli wesprzeć Paweł  Sobolewski, Artur Kropiewnicki i Mateusz Duda, zaś w kadrze „GieKSy” zabrakło m.in. Błażeja Drężka, Jacka Rutkowskiego, Adriana Kucharskiego, Mariusza Rutkowskiego, Krystiana Sadochy czy Pawła Aleksandrowicza. Trener Marek Radzewicz do Orzysza zabrał za to aż dziesięciu młodzieżowców (roczniki 2004 – 2007), a połowa z nich rozpoczęła mecz w pierwszym składzie (pozostali także dostali szanse zaprezentowania swoich umiejętności). Starcie dziesiątej obecnie drużyny forBET IV Ligi z wiceliderem klasy okręgowej było – z pełnym szacunkiem dla rywala GKS – widowiskiem bardzo jednostronnym. Giżycczanie od pierwszego gwizdka zdominowali przeciwnika i już w 5. minucie wynik meczu otworzył Michał Świderski. Przed przerwą golkipera miejscowych pokonali jeszcze: Paweł Drażba, Michael Olszewski i Dominik Romanowski, dla którego było to pierwsze trafienie w seniorskim futbolu. W drugiej odsłonie na murawie nie oglądaliśmy już doświadczonych Arkadiusza Mroczkowskiego, Pawła Drażby i Michała Świderskiego, ale nie wpłynęło to znacząco na zmianę obrazu gry (choć warto odnotować akcję Śniardw, po której piłka odbiła się od poprzeczki). Dziesięć minut przed końcem wynik spotkania na 5:0 dla przyjezdnych ustalił Krystian Wiszniewski. Mamry pewnie awansowały do 1/8 Wojewódzkiego Pucharu Polski (trzeci mecz, trzecia wygrana bez straty gola przy 11 strzelonych), a starcia trzeciej rundy (stawką ćwierćfinał) zaplanowane są na wiosnę.

ZE ŚNIARDWAMI ZAGRALI: Patryk Kleczkowski, Marcel Konopko, Krystian Wiszniewski, Dominik Romanowski, Błażej Typa, Michał Świderski, Dmitri Baiduk, Mateusz Waszczyn, Arkadiusz Mroczkowski, Paweł Drażba i Michael Olszewski. Po przerwie wystąpili także: Jakub Fiedziukiewicz, Jakub Tarlecki, Damian Mazurowski, Bartłomiej Łazar, Paweł Dymiński, Hubert Borysieńka i Aleksander Matuć.