Strona główna Aktualności MUSZĄ BYĆ TRZY PUNKTY!

MUSZĄ BYĆ TRZY PUNKTY!

332
0

Odległe dziewiąte miejsce w tabeli, 10 punktów w siedmiu meczach, 15 goli zdobytych, 16 straconych – bilans czwartoligowych seniorów Mamr w tym sezonie na kolana nie powala. Przed zespołem Marka Radzewicza wyjazdowe starcie z Olimpią Olsztynek, które da nam wstępną odpowiedź na pytanie: czy na półmetku rundy jesiennej kibice „GieKSy” mogą mieć powody do niepokoju?

Piłkarze znad Niegocina we wrześniu nie rozpieszczają swoich sympatyków i nawet cenna wyjazdowa wygrana z Tęczą Biskupiec (1:0) nie jest w stanie dać przeciwwagi wrażeniu, że coś zgrzyta w trybach Mamrowskiej machiny. Po porażkach z Mrągowią 0:3 i Polonią Lidzbark Warmiński 1:4 margines błędu praktycznie przestał istnieć – trzeba zacząć regularnie punktować, o ile, oczywiście, chcemy utrzymać kontakt z czołówką i w przyszłości liczyć się w walce o cele wyższe niż zapewnienie ligowego bytu. Jak kania dżdżu potrzebujemy zwycięstw (najlepiej po dobrej, skutecznej grze) i takim właśnie meczem „na przełamanie” musi być sobotnia potyczka w Olsztynku. Tak, musi być! Niewywalczenie pełnej puli przez naszą drużynę będzie bowiem potwierdzeniem kryzysu i może oznaczać spore kłopoty na różnych frontach, z których potencjalne osunięcie się do strefy przedspadkowej jest konsekwencją najdelikatniejszą.

Oczywiście złota taca z pełną pulą nie będzie wyłożona przy wjeździe na olsztynecki stadion, bo tamtejsza Olimpia – choć po siedmiu kolejkach z dorobkiem 4 punktów plasuje się dopiero na 13. miejscu w tabeli (a więc tylko o cztery pozycje niżej niż nasz zespół) – tanio skóry nie sprzeda. „Olimpijczycy” kiepsko weszli w sezon, ponosząc pięć porażek z rzędu, ale zupełnie inaczej patrzy się na tę sytuację po poznaniu rywali ekipy z Olsztynka. A tymi byli kolejno: DKS Dobre Miasto (1:3), Olimpia II Elbląg (0:1), Jeziorak Iława (0:3), Rominta Gołdap (0:2) i Znicz Biała Piska (0:3) – czyli drużyny, które (oprócz Jezioraka) klasyfikowane są obecnie w czołowej piątce ligi. O tym, że Olimpia Olsztynek w piłkę grać potrafi, przekonali się tydzień temu gracze faworyzowanej Mrągowii, którym najbliższy rywal Mamr „urwał” nad Czosem dwa punkty (1:1). Wcześniej – w 6. serii – olsztyneccy futboliści cieszyli się zaś z pierwszej ligowej victorii po skromnym 1:0 nad zamykającymi stawkę rezerwami Stomilu Olsztyn.

W poprzednim sezonie Mamry dwukrotnie pokonały Olimpię – u siebie 1:0 i na wyjeździe 4:1. Powtórka mile widziana, Panowie Piłkarze! Pierwszy gwizdek o godz. 15.00, transmisja w serwisie YouTube na kanale klubu z Olsztynka.