Strona główna Aktualności WALCZYĆ, „GIEKSA”, WALCZYĆ!

WALCZYĆ, „GIEKSA”, WALCZYĆ!

276
0

Jako jedyni w forBET IV Lidze nie przegrali jeszcze meczu w tym sezonie i z pewnością nie myślą o zakończeniu tej znakomitej serii. Piłkarze Granicy Kętrzyn – bo o nich mowa – będą w sobotę kolejnymi rywalami futbolistów znad Niegocina w walce o czwartoligowe punkty.

Gdyby sugerować się wyłącznie tabelą po dziewięciu kolejkach, to już dziś można by było całą pulę meczową przypisać Granicy. Zespół z Kętrzyna z dorobkiem 21 punktów (bramki 23:11) plasuje się bowiem na 3. pozycji ze stratą zaledwie jednego „oczka” do liderującego duetu DKS Dobre Miasto – Znicz Biała Piska. Mamrom, niestety, nie wiedzie się tak dobrze, a nasz zespół z 10 punktami na koncie okupuje obecnie 11. lokatę (bramki 20:23). Faworyta na papierze już zatem chyba znamy, ale przecież każdy wie, że wszelkie statystyki przestają mieć znaczenie z chwilą, gdy rozlega się pierwszy gwizdek.

Oczywiście nie sposób nie docenić świetnej postawy podopiecznych Adama Fedoruka w bieżących rozgrywkach. Kętrzynianie tylko w trzech meczach stracili punkty, dzieląc się nimi z Motorem Lubawa (1:1), DKS Dobre Miasto (2:2) i Romintą Gołdap (1:1). W pozostałych starciach Granica wypunktowała Polonią Iłowo (4:1), Olimpię II Elbląg (2:0), Jeziorak Iława (2:1), Znicz Biała Piska (5:2), Stomil II Olsztyn (3:2) i Mrągowię Mrągowo (3:1). Warto zauważyć, że aż 13 z 21 zdobytych punktów sobotni rywal „GieKSy” wywalczył na boiskach przeciwników.

Dla Mamr sobotnia potyczka będzie okazją do przełamania i do rehabilitacji przed kibicami za ostatnie niespodziewane przegrane z Olimpią Olsztynek czy Constractem Lubawa. Szczerze wierzymy, że zespół trenera Marka Radzewicza podejmie walkę, która zakończy się sukcesem. Takim jak w poprzednim sezonie, gdy dwukrotnie ograliśmy kętrzynian w lidze (2:0 i 3:0), czy w Wojewódzkim Pucharze Polski, w którym pod koniec lipca „GieKaeS” pokonał Granicę 2:0 i to na jej terenie. Zaczęliśmy statystykami i zakończmy statystykami. Przed nami dwudzieste ligowe starcie zespołów z Giżycka i Kętrzyna – w dotychczasowych aż 12 razy wygrywały Mamry, 3 zwycięstwa zanotowali nasi rywale (po raz ostatni  w 2014 roku), a 4 mecze zakończyły się wynikiem nierozstrzygniętym. Bilans bramkowy: 46:20 dla „GieKSy”.

Pierwszy gwizdek w sobotę (7 października) o godz. 14.00. Transmisja spotkania w serwisie YouTube na kanale Mamry.TV.

 

#MiastoGiżycko #SportoweGiżycko

Miasto Giżycko partnerem wspierającym GKS Mamry Giżycko.