Strona główna Aktualności MAKROREGION JEST NASZ!

MAKROREGION JEST NASZ!

311
0

Zrobili to!!! Po wyjazdowym remisie 2:2 juniorzy Mamr wygrali w rewanżu z Warmią Olsztyn 3:0 i awansowali do prestiżowej ligi makroregionalnej U-19! W tej klasie rozgrywek bardzo dawno, bo ćwierć wieku, nie było żadnej drużyny znad Niegocina!

Pod koniec lat dziewięćdziesiątych  – gdy Giżycko było jeszcze częścią województwa suwalskiego – awans do popularnej „eMki” (zasięg „województwo warszawskie i północno – wschodnia Polska) wywalczyła ekipa pod wodzą Andrzeja Koleśnika. Samo mistrzostwo Suwalszczyzny (zdobyte w znakomitym stylu popartym 108 strzelonymi golami) nie wystarczyło jednak do znalezienia się w elicie – zespół znad Niegocina musiał się bowiem jeszcze „bić” w barażach z rówieśnikami z Dobrego Miasta, ówczesnymi mistrzami województwa olsztyńskiego. Po reformie administracyjnej po koronę na Warmii i Mazurach – oraz awans do makroregionu o zasięgu wyłącznie wojewódzkim – sięgnęli juniorzy Mamr trenowani przez Leszka Lachowicza, zastąpionego potem przez Krzysztofa Koleśnika. Teraz złotymi zgłoskami w historii giżyckiego futbolu zapisali się podopieczni Miłosza Kołodziejczyka, którzy w swojej grupie w pierwszej lidze wojewódzkiej zajęli drugie miejsce (5 zwycięstw, remis i 2 porażki, bramki 27:16), ustępując pola jedynie DKS Dobre Miasto. Rywalem Mamr w barażowym dwumeczu o awans do prestiżowego makroregionu była olsztyńska Warmia, która bez przegranej (6 zwycięstw i remis) wygrała rywalizację w drugiej grupie. Pierwsze starcie w Olsztynie zakończyło się remisem 2:2 (gole dla GKS: Mateusz Waszczyn i Damian Prokopiuk), w rewanżu w Giżycku górą byli gospodarze, którzy wygrali 3:0 po trafieniach Kacpra Nosala, Jakuba Tarleckiego i Mateusza Waszczyna.

– Jestem zadowolony z zaangażowania zawodników, którzy unieśli presję nietypowego wydarzenia meczowego – skomentował niedzielną wygraną trener giżycczan Miłosz Kołodziejczyk. – Dodaliśmy w końcu agresywność i wolę bronienia, czego zabrakło w pierwszym spotkaniu.

Awans do ligi makroregionalnej wywalczyli: Jakub Fiedziukiewicz, Kacper Pac, Mateusz Krzemiński, Bartłomiej Łazar, Franciszek Biega, Natan Chodań, Jakub Abramowicz, Łukasz Nadziak, Mateusz Waszczyn, Damian Prokopiuk, Mateusz Sylwestrzak, Dawid Dziadosz, Hubert Borysieńka, Dawid Wójcik, Kacper Nosal, Marcel Konopko, Jakub Tarlecki oraz Tymon Osmolik, Piotr Sawoń, Szymon Skwarek i Michał Dunowski. Gratulujemy Drużynie i Trenerowi, życząc powodzenia na wyższym szczeblu!