Strona główna Aktualności TO OSTATNIA SOBOTA…

TO OSTATNIA SOBOTA…

223
0

W październiku ubiegłego roku meczem z Olimpią II Elbląg swoją przygodę z Mamrami zakończył trener Przemysław Łapiński, teraz starciem z rezerwami drugoligowca nasza „GieKsa” zakończy rundę jesienną forBET IV Ligi. Rok temu pożegnanie popularnego „Łapy” nie wypadło okazale, bo elbląska młodzież po raz pierwszy w historii wywiozła znad Niegocina komplet punktów po wygranej 2:0. Z tabeli wynika, że w najbliższą sobotę „Olimpijczycy” też będą faworytem…

Dziewięć zwycięstw, jeden remis i cztery porażki – taki jest dotychczasowy bilans naszego najbliższego rywala, który z 28 „oczkami” na koncie plasuje się obecnie na 5. pozycji w stawce ze stratą zaledwie 3 punktów do wicelidera Granicy Kętrzyn i 5 punktów do prowadzącego Znicza Biała Piska. W czternastu spotkaniach elblążanie zdobyli 25 goli, co może wielkim powodem do chwały nie jest (Mamry mają na koncie 28 trafień), ale już w klasyfikacji defensyw Olimpia II „rządzi i dzieli”. Tylko 12 straconych bramek (najmniej w lidze) sugeruje, że ofensywa „GieKSy” może w sobotę nie mieć łatwo. „Olimpijczycy” w tym sezonie pięciokrotnie grali na wyjazdach, trzy mecze wygrywając (z Olimpią Olsztynek 1:0, Polonią Iłowo 7:0 i Romintą Gołdap 1:0), a dwa przegrywając (z Granicą Kętrzyn 0:2 i DKS Dobre Miasto 0:1). W ostatnich trzech kolejkach zespół z Elbląga zdobył tylko 3 punkty po skromnej wygranej z rezerwami Stomilu Olsztyn 1:0. Zarówno to spotkanie, jak i przegrane potyczki ze Zniczem Biała Piska i Mragowią Mrągowo (obie po 2:3) rozegrano w Elblągu.

Olimpia II jest faworytem „na papierze”, ale my liczymy na podtrzymanie dobrej passy naszej drużyny, która pokonana po raz ostatni zeszła z murawy 7 października. Od tego czasu Mamry zdobyły 10 punktów w czterech spotkaniach i mamy nadzieję, że ten dorobek uda się w sobotę poprawić – najlepiej o trzy „oczka”. Przypomnijmy, iż wiosną skazywana na porażkę „GieKSa” przywiozła z Elbląga remis 1:1. Jak będzie teraz? Na ostatni w rundzie jesiennej mecz zapraszamy kibiców 11 listopada o godz. 13.00. Spotkanie tradycyjnie będzie transmitowane na kanale Mamry.TV w serwisie YouTube.